Milline krohv valida?
Krohvimine on üks populaarsemaid ja konstruktiivsemaid lahendusi fassaadide ja välisseina ehitamiseks, kus saavutatakse soovitud pinna siledus või välimus. Oma töös me kasutame kõiki krohvi liike ja neid on palju! Selleks, et olla selle teemaga hästi kursis, tuleb teha miinimum 10-15 remonti ja pidevalt jälgima uuendusi ehitusmaterjalide alal. Õnneks, meie meeskonnas on kõik oma ala spetsialistid – praktikud ja võivad rääkida krohvist rohkem kui kõik entsüklopeediad.
Niisiis, mida valida? Alustuseks tuleb arvestada, et krohv jaguneb liikideks kahe omaduse alusel: struktuuri ja abrasiivsuse.
Abrasiivsus
Esimene kategooria. Veneetsiakrohv – seda saab arvestada «mittevananeva klassikana», kuna just selline krohvimine annab võimaluse kujundada tõsiselt imeilusa toa disaini kuju ja seinte struktuuri. See krohvi liik nõuab kõige vaevarikkamat ja süvenenuimat tööd meie meistritelt. Samas selle kehtivusaega mõõdetakse mitte aastates, vaid aastakümnetes!
Teine kategooria. Peen struktuurkrohv,
tuleb esile oma pealispinna ülima peensusega (maksimaalselt 2 millimeetrit), mille tagajärjel kujuneb lihtne, õhuke pinna maastik. Annab võimaluse suurepäraselt jäljendada looduslike räni liikide struktuure.
Kolmas kategooria. Kattekrohv,
kujutab endast tahtlikult formuleeritud allikat, mis on loodud pinna välisseinte viimistluseks. Selline krohvimine võib ehitise kindlust pika aja võrra pikendada, teha seinad palju kindlamaks loomulike negatiivsete mõjude vastu, kaitsta kõrge niiskuse ja miinustemperatuuride eest. Peale selle see krohv, mis on siseviimistluse juures asuv, on mõeldud selleks, et kaitsta seinte struktuuri hallituse ja seene eri liikide eest. Seoses antud viimistlusmaterjali suure vastupidavusega hõõrdumise suhtes, igas ruumis on krohv aastakümnete vältel muutumatus seisundis.
Pealiskrohv on materjal, mida me peame kasutama kõige tihemini. See laseb luua lihtsa, puhta inter- või eksterjööri, ja seda armastavad äriruumide omanikud.
Krohvi struktuur
Samuti erineb krohv sisemiselt struktuurilt ja muidugi vajab erilist käsitlust. Vaadake kuidas me tugevdame krohvi omadusi sõltuvalt selle struktuurist.
- Mineraalkrohv, paistab silma hingamise ja stabiilsusega mikroorganismide mõju vastu, mis tekitavad hallituse ja seenemoodustiste tekkevõimaluse. Peale selle, see ei allu väga hõõrdumisele ja on võimeline välja kannatama üsna suuri ülekoormusi. Selleks aga, et säilitada see kattekiht aastate vältel meie spetsialistid näiteks katavad seda spetsiaalse pihustiga, mis ei sisalda silikooni. See on hädavajalik, sest see kujutab endast lubialust.
- Akrüülkrohv erineb suurepärase mittemärgumise poolest. Sel põhjusel me kasutame seda selliste ruumide seinte viimistlemisel nagu köök, vannituba, ja muude selliste. Peale üsnagi heade tööomaduste, see materjal omab perspektiivi olla maja kaunistavaks tulemuseks, mis toetab spetsiaalsete karkassidetailide kasutamist. Mida me mõnuga kasutame.
- Polümeene krohv, mis põhineb polümeersetel sideainetel, iseloomustub olulisel määral stabiilsusega. Sellele võib kanda väikseid dekoorielementi spetsialiseeritud tampoonide või faktuuriga värvirullide abil, samuti seina mis on töödeldud krohviga, võib vormistada nikerdatud lehtedena. Rakendades nende koostiste omadusi, meil õnnestub saavutada ettevaatliku kaunistavat pihustust, mis paistab silma hea faktuuriga papertyper ja peale selle hea kaitse tasemega ülekoormuste ja niiskuse eest.
Pidage meeles, põhilised nõuded kvaliteetse seinte viimistluse kujundamiseks hea kattematerjali abil – pöördumine meie professionaalide – krohvijate poole. Muidugi, võib ka ise õnne proovida selles asjas. Kuid see pole igaühele lihtne. On risk kahjustada materjali ja mitte saavutada soovitud tulemust.