Pinna viimistlemisel kasutatakse erinevaid materjale. On oluline, et nad oleks võimalikult ilusad. Varem kasutati tapeeti, kuid meie ajal kaotavad nad populaarsust. Nende asemele tulid kaasaegsemad ja huvitavamad materjalid, nende hulgas dekoratiivkrohv. Ta omab üllatavat eelist teiste kattemeetodite ees: selline krohv võib imiteerida teisi materjale. Näiteks, metalli, graniiti, marmorit ja isegi kangast: teksa-, siid- ja muareekangast.
Peamised dekoratiivkrohvi eelised on muidugi odav hind ja kasutamislihtsus. See tähendab, et finants- ja ajapanused töö puhul viiakse miinimumini. Peale selle, see peidab suurepäraselt seinte ebakorrapärasusi, erinevaid pragusid, konarusi. Selline krohv koosneb looduslikest materjalidest, ei erita kahjulikke aineid, see tähendab, et ei tekita kahju tervisele
Dekoratiivkrohv on kõva, pikaajaline materjal, mis on temperatuuri muutuste kindel. Ta on suurepärane soojusisolaator, ei oma äärte ülelöömist ja liitekohti, praktiliselt ei vaja hooldust. Vaatamata selle eeliste juures, paljud spetsialistid arvavad et dekoratiivkrohv sobib ainult klassikalises stiilis interjöörile. Kuid selle variantide rohkuse tõttu võib valida sobiva variandi igale elamule.
Dekoratiivkrohvi jagatakse tavaliselt järgnevateks tüüpideks. Akrüülkrohv sisaldab akrüülvaiku, väga plastiline vett tõrjuv materjal, kuid ei ole põlemiskindel. Seda tuleb kasutada nii kaugel kui võimalik vattsoojustusest. Sellist krohvi peale kanda pole üldse raske, kuid on oluline hoolikalt ette valmistada baas ja krunt. Akrüülkrohvi veega lahjendada ei maksa, kuna seda müüakse juba kasutamisvalmis kujul, kuid omab piiratud kõlblikkusaega. Sellepärast ei maksa seda kaua hoida, kuna aja jooksul sellega töötamine muutub aina raskemaks.
Silikoonkrohv on universaalsem ja kaasakem krohviliik. Ta omab pikka kõlblikkusaega, on elastne ja sobib peaaegu iga baasiga. Huvitavaks eeliseks antud krohviliigil on see, et seda ei ole peaaegu üldse vaja hooldada, see omab isepuhastumis omadust. Silikoonkrohvi müüakse lahjendatud kujul ja on algselt värvitud.
Mineraalkrohv, mille aluseks on tsement, on müügil kuival kujul ja on veega kokku segatav kasutamisel. Selles protsessis tuleb kasutada ehitusmiksrit. See on dekoratiivkrohvi odavaim liik, kuid esinevad ka kallimad variandid, näiteks marmorterade või litritega. Mineraalkrohv on juba värvitud ja müügil erinevates värvivariantides.
Silikaatkrohvi harva kasutatakse siseruumide viimistlemisel, seda kasutatakse fassaaditöödel. Seda krohvi tehakse kaaliumklaasi alusel.
Struktuurkrohv sisaldab kvartsiteri, selle pind on üsna samalaadne. Selline krohv võib sisaldada mikrograanuleid, mis purunevad peale pealekandmist, jättes värvilised täpid.
Veneetsiakrohvi koostises on marmorjahu, tulemusena see imiteerib täpselt marmorit, omab väga siledat struktuuri.
Faktuurkrohv sisaldab erinevaid suuri täitesegusid, näiteks puitu, kivikesi, vilku. See kate on enim levinud ja odavaim.
Mis puudutab vahetult krohvi kasutamist, seda kantakse tavaliselt peale mitme kihina. Müüakse seda ämbrites ja enne remonti segatakse erinevate lisanditega ning kantakse seinale.